Укладка інженерної дошки

Інженерна дошка являє собою інноваційний продукт, в зв'язку з чим необхідно повідомити про способи укладки додатково. Інженерна дошка укладається тільки на клей до основи. Іноді інженерна дошка має замок, але ми не рекомендуємо укладати її без клею, тому що паркет почне вигинати (особливо по краях приміщення).

Укладка за допомогою клею на бетонну основу

Укладку інженерної дошки можна здійснювати тільки на максимально рівну поверхню. Стяжка повинна бути сухою і обов'язково високої щільності, повинна витримувати внутрішні напруги, що виникають в деревині (мати високу міцність на розрив). Бетонну основу потрібно попередньо загрунтувати, потім можна починати приклеювання. Необхідно залишити зазор по периметру приміщення 10-15 мм. Оптимально підходять двокомпонентні поліуретанові клеї, так як вони відповідають вимогам екологічності, відмінно схоплюють і повільно застигають. Клей слід наносити рівномірно, за допомогою спеціального зубчатого шпателя для паркетних клеїв. Клей наноситься на основу, а не на планки.

Якщо інженерна дошка без замка з з'єднанням шип-паз, потрібно фіксувати планки методом привантаження  до набору міцності клею. Вантажі встановлюються рівномірно на краях планок. Без фіксації вантажем планки можуть роз'їжджатися, залишаючи неохайні проміжки.

Після укладання не допускається ходіння по інженерній дошці мінімум 3 дні.

При попаданні клею на планки, необхідно негайно видалити зайвий клей за допомогою ацетону.

Профілактика після укладки

Після укладки обов'язково потрібно приховати зазори по периметру приміщення за допомогою плінтуса, так як потрапляння бруду та рідини може пошкодити паркет. Рекомендується вибирати плінтус або до відтінку паркету, або до кольору лиштви двері.

Не забувайте доглядати за інженерною дошкою для продовження терміну служби і підтримки зовнішнього вигляду в ідеальному стані. Інженерна дошка з лаковим покриттям досить добре протистоїть будь-яким рідинам, але ми рекомендуємо мити нейтральним шампунем для лакованих поверхонь. Занадто агресивний склад миючого засобу може пошкодити захисний лакований шар.

Раз на кілька місяців інженерну дошку з лаковим покриттям можна обробляти поліролью для лакованого паркету, т. К. Вона створює додатковий захист паркету. Однак якщо вас влаштовує зовнішній вигляд інженерної дошки, краще не застосовувати поліролі, тому що вони нерівномірно зношуються, вимагаючи регулярного оновлення.

Будь-яке дерево - еластичний матеріал, тому не можна ставити меблі на інженерну дошку без спеціальних м'яких прокладок під ніжки. У місцях, де використовується крісло на колесах і інша подібна мебель, необхідно покласти прогумовану підкладку, щоб поверхня паркету залишилася рівною. Ходіння по паркету на підборах здатне викликати вм'ятини і сколи - це стосується навіть надтвердих екзотичних порід.

Інженерна дошка вважається найстабільнішим видом паркету, але все-таки в північних регіонах Європи з зимовим опалювальним сезоном рекомендується використовувати в приміщенні зволожувач для підтримки комфортної вологості 45-65%.

Ці прості рекомендації дадуть змогу інженерній дошці служити вам і вашим дітям довгі роки.

Схожі статті

Що таке браширування деревини?

Що таке браширування деревини?

Це технологія штучного старіння деревини. Її суть полягає в механічній обробці  м'яких волокон (в основному, для дубових підлог) і створення рельєфної поверхні з вираженою структурою річних кілец..